Veicot dzīvokļa vai jebkuras citas telpas vizuālas izmaiņas, būtu nepieciešams atbildēt sev uz vairākiem jautājumiem. Starp tiem noteikti būs jautājums par sienu krāsu. Jo izvēlētās krāsas ir ārkārtīgi nozīmīgas atmosfēras radīšanai telpā, tāpēc pareiza tapešu izvēle ir ļoti svarīga.

Tapetes ir tikai viens no veidiem kā var izmanīt telpas dizainu, un līdzīgi kā citās jomās – te pastāv zināmi noteikumi. Ja Jums ir garlaicīgi un kārojas pēc svaigām emocijām – pamēģiniet veidot istabu spilgtās krāsās.

Piesātinātus toņus izvēlas neordināras un neparastas personības

Izvēloties savas sapņu tapetes ir nepieciešams iztēloties, kādā stilā tiks veidota visa telpa, un kādas tapetes būs piemērotas. Jautājums – cik spilgtas un košas tapetes varat izvēlēties, ir atkarīgs no Jūsu personības īpatnībām. Taču sienas krāsu izvēle ir atkarīga arī no citiem faktoriem.

Gaišie toņi vizuāli palielina telpas apjomu, bet tumšie attiecīgi samazina to. Silto krāsu tapetes – zaļās, dzeltenās, koši sarkanās u.c. ir vērts likt aukstajās istabās, lai kaut nedaudz sasildītu un atdzīvināt telpas, bet tajā pat laikā nav vēlams aizmirst par telpas funkcijām. Piemēram guļamistabā nebūtu vēlamas košas krāsas, jo guļamistaba tomēr ir atpūtas vieta, un tajā cilvēkam ir jāatjauno savus spēkus. Bet, ja guļamistaba neasociējas ar atpūtu, un tās iemītnieku vecums ļauj šādus eksperimentus – tad kāpēc gan nē?

Košais dekoratīvais apmetums

Veidojot interjeru košos un spilgtos toņos vajadzētu atcerēties par šķidrajām tapetēm jeb dekoratīvo zīda apmetumu. Šāds tapešu veids ir viegli uzklājams gan uz sienām, gan griestiem un to krāsa neizbalē, saglabājot savus toņus arī saules staru tiešā iedarbībā.

Vajadzības gadījumā ir iespējams veikt sienas klājuma fragmentu nomaiņu, noņemot veco slāni un uzklājot jaunu. Turklāt šķidrās tapetes ir ekoloģiski tīras, to struktūra ļauj sienām elpot, un tās ir ugunsdrošas.

Ar šķidrajām tapetēm jeb dekoratīvo zīda apmetumu ir iespēja veidot uz sienas zīmējumus, rakstus kā arī tos apvienot, veidojot kontrastus un krāsu pārejas, kas noteikti patiks radošām un ekscentriskām personībām.

Ja uz krāsainas sienas fona ir nepieciešams izveidot kādu interjera priekšmetu, tad tam ir jāizskatās vēl spilgtākam. Kopumā šādām tapetēm ir jānovērš uzmanību no pārējām interjera detaļām un elementiem, kā piemēram antikvārs krēsls vai sens dīvāns. Gaišo toņu tapetes liek manīt interjera elementu trūkumu. Tapēc izvēlaties spilgtas šķidrās tapetes – dzīvespriecīgi zilās vai dzeltenās – bērnu istabai, sarkanās vai violetās - viesistabai, kabinetam, dinamiski oranžās - virtuvei, utml., un Jūsu dzīve piepildīsies ar jaunjām krāsām un vēl nebijušām emocijām!