Pavisam neilgu laiku atpakaļ tirgū ir parādījušās šķidrās tapetes jeb dekoratīvais zīda apmetums. Sākumā cilvēki baidījās no šīs inovācijas, bija skeptiski noskaņoti un savu izvēli izdarīja par labu tradicionālajām tapetēm. Bet šobrīd cilvēki jau ir iepazinušies ar šķidrajām tapetēm, un ļoti labprāt izvēlas tās izmantot savā interjerā.

Kas tad īsti ir šķidrās tapetes, to plusi, lietošana un izskats? Par to pastāstīšu šajā rakstā.

Šis ir sienas apmetums uz dabīgās celulozes šķiedras bāzes un tās saistviela ir līme KMC. Un tā kā šo tapešu sastāvā ir tīrā celuloze, tad tieši tāpēc tās sauc par šķidrajām tapetēm.

Kādi tad ir argumenti, lai izvēlētos šķidrās nevis parastās tapetes?!

Pirmkārt šo tapešu klāšanai nav nepieciešama liela platība. Tās nevajag griezt, noklāt ar līmi, stiķēt, utml. Gatavā veidā šķidrās tapetes jeb dekoratīvais zīda apmetums izskatās kā mitrai/ slapjai kokvilnai līdzīgs maisījums, kas klājas uz sienas ar plastmasa špakteļ lāpstiņu. Šo maisījumu vajag klāt no stūra līdz stūrim, lai veidotos pilnīgi gluda bezšuvju virsma. Un tas ir vēl viens liels pluss šīm tapetēm, jo parastās tapetes ir jāstiķē. Ja ir nelīdzenas sienas, tad to izdarīt nav viegli, un tas aizņem daudz laika. Bet šķidrās tapetes noslēpj nelielus sienas defektus un nelīdzenumus.

Otrkārt, ar šķidrajām tapetēm noklātas sienas elpo, atgrūž mitrumu kā arī nepievelk putekļus.

Šķidro tapešu uzklāšana ir vienkārša un to var izdarīt arī neprofesionālis. Un ja jums ir dizainera spējas, tad izmantojot šķidro tapešu dažādos toņus un krāsas, jūs varat izveidot šedevram līdzīgu mākslas darbu savā māja, ko noteikti neizdarīsiet ar klasiskajām tapetēm.

Šķidrās tapetes ir ūdensnoturīgas, tomēr par mazgājamām tās uzskatīt nevar. Ja būs kāds laukums nosmērējies, tad tas būs jāizgriež ārā, jāsamērcē ūdenī un jāuzklāj atpakaļ, kas īstenībā ir liels pluss.

Un tā, mēs šajā rakstā apskatījām plusus dekoratīvajam zīda apmetumam jeb šķidrajām tapetēm. Un protams Jums lemt, ko izvēlēties. Bet ja jūs ņemsiet vērā mūsu padomus un izmēģināsiet savu mājokli atdzīvināt ar šķidrajām tapetēm, tad noteikti to nenožēlosiet.

Un iespējams pavisam drīz šķidrās tapetes izpelnīsies cieņu no tiem, kuri vēlēsies atjaunot savas sienas kvalitatīvi, skaisti un uz ilgu laiku.