Izmantot dekoratīvo zīda apmetumu jeb šķidrās tapetes uz griestiem ir oriģināls veids kā izveidot interesantu un nebijušu telpas izskatu. Ar šķidro tapešu palīdzību var veidot interesantus rakstus un zīmējumus, liekot Jūsu interjeram izskatīties unikālam un nepārkārtojumam. Liels pluss šķidrajām tapetēm uz griestiem- tās iespējams uzklāt pašu spēkiem, nemeklējot profesionāļa palīdzību.

Bet kā to visu paveikt, pastāstīšu šajā rakstā.

Griesti ar šķidrajām tapetēm! Plusi!

Ekoloģiskums: šķidro tapešu sastāvā ietilpst dabīgi komponenti, tāpēc tām nožūstot, neizdalās nekādas kaitīgas vielas, kas būtu bīstamas cilvēku vai mājdzīvnieku veselībai.

Ūdens tvaika caurlaidība: materiāla mikroporainā struktūra ļauj griestiem elpot, kas ir ļoti svarīgi dzīvojamās telpās.

Dizains: šis apdares materiāls (šķidrās tapetes) ļaus izveidot praktiski visus iespējamos zīmējumus un aplikācijas uz Jūsu griestiem.

Apkope: Kopt šķidrās tapetes ir ļoti viegli. Tās var notīrīt ar mitru lupatiņu.

Darbs: šķidro tapešu uzklāšana uz griestiem ir vienkārša un jebkurš to var izdarīt ar savām rokām. Pie tam virsmas sagatavošana neprasa lielas pūles, un tā var nebūt ideāli gluda. Nepieciešams vien tikai likvidēt lielas plaisas vai caurumus.

Lietošanas laiks: šķidrās tapetes ir ļoti ilgnoturīgs materiāls griestiem, kas kalpos daudzus gadus.

Remonts: Ja kāda vieta materiālā tiek sabojāta, tad to viegli var nomainīt pret jaunu.

Šķidro tapešu klāšana uz griestiem! Soli pa solim!

1. Virsmas tīrīšana. Vispirms jānoņem vecā krāsa, vai tas materiāls, kas ir uz griestiem. Tapetes var noņemt vienkārši noplēšot vai saslapinot ar ūdeni un nokasot ar špakteļlāpstiņu. Veco krāsu var noņemt ar speciāliem šķīdumiem vai nokasot ar špakteļlāpstiņu. Ja kāds gabals no apmetuma krīt nost, tad to nepieciešams noņemt, jo citādi tas agri vai vēlu nokritīs kopā ar jauno materiālu.

2. Griestu līdzināšana. Šķidrās tapetes ir labas un parocīgas, jo nomaskē nelielus defektus un negludumus. Tāpēc, ja griestiem nav lielu redzamu defektu, tad šo punktu varat droši izlaist. Ja tomēr defekti griestos ir, tad tos nepieciešams aiztaisīt un nolīdzināt ar špakteli. Pēc tam visus griestus vajag izlīdzināt ar jeb kādiem pieejamiem materiāliem (apmetumu, reģipsi, utml.).

3. Gruntēšana. Lai nodrošinātu labu tapešu un griestu saķeri, nepieciešams griestus kārtīgi nogruntēt. Tam var izmantot dziļas caurlaidības grunti, kā arī parastu ūdens emulsijas krāsu, bet tikai baltu. Visas platības gruntēšanai izmanto rullīti, bet šuvju vietām, stūriem un grūti aizsniedzamām vietām jāizmanto ota. Svarīgākais šajā procesā ir neatstāt neapstrādātus laukumus. Kamēr grunts slānis žūst (3-4h) var ķerties klāt šķidro tapešu pagatavošanai.

4. Šķidro tapešu pagatavošana. Šķidrās tapetes izskatās kā birstošs maisījums, tāpēc pirms klāšanas uz griestiem to nepieciešams sajaukt ar ūdeni. Visa instrukcija atrodama iepakojumos. Bet pa lielam tas darāms šādi: vispirms ņemam trauku attiecīgajā izmērā, kurā ielejam ūdeni. Tajā jāieber šķidro tapešu maisījums, tādās proporcijās kā norādījis ražotājs. !!! Ja komplektā nāk dekoratīvie pielikumi, tad tie jāber pirmie !!!

Iegūto masu kārtīgi izmaisām ar rokām. Pēc tam atstājam uz 12h. Šajā laikā šķidrajās tapetēs esošā līme uzbriedīs un saies kopā ar materiāla šķiedrām. Pēc 12h iegūto maisījumu vajag vēlreiz kārtīgi izmaisīt.

5. Šķidro tapešu klāšana uz griestiem. Lai uzklātu šķidrās tapetes uz griestiem, jāizmanto plata metāliska vai plastmasa lāpstiņa. Ar tās palīdzību masa sākumā klājas uz neliela laukuma un tad vienmērīgi tiek izlīdzināta līdz vajadzīgajam biezumam. Pareizi būtu 3-5mm. Izlīdzināt maisījumu vajag apļveida kustībām ar to pašu lāpstiņu. Ir iespējams iegādāties speciālu lāpstiņu šķidro tapešu uzklāšanai. Pēc visu darbu pabeigšanas – uzklāšanas un izlīdzināšanas atliek tikai gaidīt lai griesti pilnība nožūst (apmēram 48h). Šajā laikā noklāto virsmu nedrīkst aiztikt un veikt ar to kādas darbības.

Jāpiebilst, ka šis materiāls labi žūst arī pie caurvēja un temperatūras svārstībām, kas nav pieļaujams krāsojot griestus vai līmējot parastās tapetes. 6. Beigu darbs. Lai arī šķidrās tapetes nav paredzētas mitrām telpām, tomēr tās drīkst izmantot gan vannasistabās, gan tualetēs. Lai aizsargātu materiālu no mitruma, to pēc nožūšanas nepieciešams noklāt ar akrila laku (2-3 kārtas). Katra nākošā kārta ir jāklāj uz nožuvušas virsmas. Katras lakas kārtas žūšanas laiks ir 1-2 stundas.